З аукціону продали гору, яка прилягає до заповідника Буша на Вінниччині

З аукціону продали гору, яка прилягає до заповідника Буша на Вінниччині

Історичну гору Лисківка у селі Буша на Вінниччині продали на аукціоні в оренду для видобутку корисних копалин. Жителі села раніше вже висловили протест проти розробки родовища корисних копалин. У відкритих джерелах повідомляється, що територію коло заповідника взяло в оренду для видобутку корисних копалин ТОВ «СІ-ЕВОЛЮШН», засноване 19 лютого 2024 року, з установчим капіталом 1000 грн. Ця фірма на аукціоні сплатила 2 666 800 грн за це.

Поряд із національним державного історико-культурним заповідником «Буша» тепер видобуватимуть вапняк фосфатвмісний, вапняк малофосфатний, трепел, кремниста крейду.

На сайті Прозоро зазначається, що ТОВ отримало дозвіл на користування надрами на строк 20 років.

Жителі села раніше вже висловили протест проти розробки родовища корисних копалин, яке розташоване в критичній близькості від житлових будівель, геологічного заказника «Гайдамацький Яр», річок Мурафа та Бушанка та джерел питної води.

Про ці протести повідомляло видання «Новини Вінниці».

Активістка Юлія Черній на своїй сторінці у соцмережі прокоментувала цю ситуацію так:

«Територію коло заповідника викупило якась ТОВ «СІ-ЕВОЛЮШН», засноване 19 лютого 2024 року, з установчим капіталом 1000 грн. Його адресою вказане приватне помешкання у м. Київ. Власниця і директорка компанії – громадянка України Наталія Гибелинда. Товариство сплатило 2 мільйони 666 тисяч 800 гривень за отримання спецдозволу на видобуток корисних копалин.
Ситуація потребує розголосу! А я тепер мрію потрапити до цих дивовижних місць. І сподіваюся, що зможу побачити саме унікальні пам’ятки, а не кар’єр і уламки козацьких хрестів», – йдеться у дописі.

Як повідомляло видання «Новини Вінниці», під час зустрічі керівників обласної екологічної інспекції з представниками місцевої громади у Буші, чиновники від екології запевняли, що без громадських слухань це родовище не можуть виставити на аукціон.

З аукціону продали гору, яка прилягає до заповідника Буша на Вінниччині

«Спеціалісти Держекоінспекції наголосили, що суб’єкт господарювання, який отримав спеціальний дозвіл на користування надрами, до початку здійснення планованої діяльності (видобування корисних копалин) має в обов’язковому порядку зареєструвати в Державному земельному кадастрі право на користування земельною ділянкою в межах, де планується видобування, а також отримати позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля, процедура отримання якого передбачає обов’язкове проведення громадських слухань, під час яких представники громади будуть мати можливість вносити свої зауваження та заперечення щодо діяльності гірничодобувного підприємства», – повідомили тоді в Держекоінспекції.

Також у квітні цього року мешканці села Буша, що входить до складу Ямпільської громади, виразили свій протест проти розробки родовища корисних копалин, яке знаходиться надзвичайно близько до житлових будівель, геологічного заказника “Гайдамацький Яр”, а також річок Мурафа та Бушанка, які є джерелами питної води.

З аукціону продали гору, яка прилягає до заповідника Буша на Вінниччині

Проте, попри усі екологічні висновки та думку громадськості, ТОВ, про яке йде мова вище, отримала дозвіл на видобування вапна та вапняків у цій місцевості. Орендарю залишиться виконати незначні формальності та почати видобуток.

 

Новини України