Стяжка на теплу підлогу: як зробити правильно

Стяжка на теплу підлогу: як зробити правильно

Тепла підлога стала популярною альтернативою системі централізованого опалення завдяки своїй ефективності. Адже й справді, значно легше, коли можна самостійно регулювати температуру в будинку, розраховуючи свої витрати відповідно до потреб.

Але не всі знають, що тепла підлога є інженерним рішенням, яке потребує не тільки правильної прокладки труб, але й грамотного влаштування стяжки над ними.

Стяжка на теплу підлогу має бути ні занадто товстою, бо тоді вона затримуватиме надто багато тепла; ні занадто тонкою, бо не витримає механічних навантажень. Про всі тонкощі укладання стяжки добре знають майстри компанії “Бригади Стяжко”, адже вони на цій праві, як мовиться, зуби з’їли.

Що потрібно врахувати при виконанні стяжки на теплу підлогу?

У розмові з фахівцями ми отримали чимало цінної інформації, якою залюбки ділимось із нашими читачами.

  • Передусім, варто пам’ятати, що головна задача будь-якої стяжки — це забезпечення рівної поверхні для подальшого покриття. Основа має бути міцною та витривалою, оскільки вона бере на себе велике механічне навантаження. Відповідно, слід дотримуватись вимог щодо суміші.
  • Для приготування розчину для стяжки професійна команда Бригади Стяжко використовує спеціальне обладнання, яке дозволяє готувати будівельні суміші з точним дозуванням компонентів, а потім подавати його до квартири на будь-якому поверсі.
  • Перед початком робіт необхідно зробити армування. Для цього використовують металеву арматуру, діаметр якої розраховується залежно від прогнозованих навантажень. До суміші можуть додавати фіброволокно, щоб зміцнити стяжку зсередини.
  • Доволі часто до розчину додають пластифікатори — особливі компоненти, які покращують текучість суміші без використання надлишку води. Пластифікована стяжка висихає стільки ж часу, як і звичайна, зате у період нанесення вона дуже добре заповнює весь простір під трубами та між ними, не утворюючи пустот. Щільне прилягання стяжкової маси до елементів теплої підлоги забезпечує необхідну міцність та високий коефіцієнт теплопередачі.
  • Не менш важливим фактором є товщина шару. Зазвичай вона становить 7-8 см, іноді доходить до 10 см, що залежить від кривизни бази та вимог до міцності. При цьому варто зауважити, що шар над трубами опалення має становити близько 3 см. Це оптимальна величина для створення правильного теплового потоку. При великому значенні цього параметра частина тепла буде втрачатись на нагрів самої стяжки. На чималій площі підлоги такі втрати можуть становити до 5-7%.

Отже, щоб у своїй оселі мати якісно виконану теплу підлогу, треба потурбуватись про хорошу стяжку. Отримати професійну консультацію та замовити послуги можна у фахівців Бригади Стяжко, а почати варто із виклику майстра на заміри!

Новини України