Як вибрати корм для котів

Як вибрати корм для котів

Новини компаній

Часом жартують, що коли кіт жив на вулиці, то він харчувався всім підряд. Але коли потрапив у помешкання до дбайливих господарів і став домашнім котом, то тепер потребує вишуканих ласощів чи страв французької кухні, а звичайний корм йому не підходить. Справді, коти досить вибагливі до їжі, особливо коли вже не стоїть питання їхнього виживання. Це пов’язано з тим, що саме з їжі коти отримують всі необхідні поживні речовини, вітаміни, мікро- і макроелементи. Від якості корму залежить здоров’я і довголіття вашого улюбленця. У зоомагазинах є чималий вибір кормів для котів різного цінового діапазону, тож вибір корму для кота може бути непростим. Ми розповідаємо, на що звернути увагу та як вибрати дійсно якісний корм, незалежно від його ціни.

Вся інформація – на етикетці

Що б не обіцяли виробники корму, головна інформація завжди є на етикетці, де описаний склад самого корму. Коли ви вибираєте корм для котів, потрібно детально ознайомитися з етикеткою і складом корму – це найголовніший фактор вибору якісного корму для кота. Читати етикетки на упаковках з кормом буває дуже нудно, але це є дуже потрібним. При вивченні інформації на етикетці звертайте увагу на наступні пункти: кількість інгредієнтів. Чим менше інгредієнтів, тим легше вашому домашньому улюбленцю буде перетравлювати корм, адже деякі корми можуть містити понад 50 різних інгредієнтів, що може спричинити труднощі під час травлення і зменшити відсоток засвоєних поживних речовин.

Також на етикетці повинні бути вказані детально всі інгредієнти. Наприклад, на етикетці не може бути написано просто «м’ясо» без вказання виду м’яса. Якщо в кормі використовуються субпродукти, то має бути вказано, які саме субпродукти і в якому відсотковому співвідношенні вони є в кормі.

Вибирайте корм за віком кота

Для кота будь-якого віку основна частина поживних речовин у кормі має бути білком. Проте в різні життєві етапи може змінюватися кількість і самих білків, і вуглеводів та жирів, які потребуватиме ваш кіт. Для кошенят вибирайте корм, який призначений саме для кошенят. Він містить трохи більше вуглеводів, адже кошенята дуже енергійні, багато рухаються, і їм потрібні постійні запаси енергії. Після стерилізації або кастрації метаболізм кішки сповільнюється, тож навіть якщо це кошеня, потрібно переходити на спеціальний корм для стерилізованих або кастрованих котів. Або ж ви можете зменшити кількість корму відповідно до рекомендацій, вказаних на упаковці. Найкращим варіантом буде візит до ветеринара, де ви разом з ветеринаром розрахуєте добову норму корму для кота відповідно до калорійності корму. Адже один корм на 100 г може мати дуже високу калорійність, а калорійність іншого корму на 100 г буде меншою.

Натомість ніяких особливих потреб у харчуванні для літніх котів, які не мають проблем зі здоров’ям, наприклад з нирками, немає. Тож своїх літніх котів, яким вже понад 10 років, ви можете годувати тим самим звичайним кормом. Проте якщо почнуться певні проблеми зі здоров’ям, може виникнути необхідність перейти на спеціалізовані лікувальні корми, наприклад з меншим відсотком білка.

Важливо також стежити за тим, щоб ваш кіт чи киця мали нормальну вагу. І хоча корм відіграє важливу роль, правильне дозування цього корму є не менш важливим. Зоопсихологи вважають, що краще, коли корм завжди буде у доступі кота, проте добова норма повинна завжди відповідати вазі та віку кота. Тобто найкращим варіантом буде порахувати, скільки корму потребує ваш улюбленець відповідно до калорійності самого корму, активності, віку та особливостей здоров’я кота. Залежно від того, як поводиться ваш кіт з їжею, або залишати цю добову дозу корму для кота в мисці, або протягом дня поступово досипати, щоб у мисці завжди було трохи корму.

Сухий чи вологий корм для котів є кращим?

І сухий, і вологий якісний корм можуть забезпечити повноцінне і збалансоване харчування для кота. Тож орієнтуйтеся на те, що вам зручніше купувати – сухий корм чи вологий – та що більше полюбляє ваш котик чи киця. Сухий корм для котів має велику перевагу: його зручно зберігати, він не швидко псується, і його можна залишити в мисці, щоб кіт завжди мав доступ до їжі. Натомість вологий корм після відкриття не може зберігатися довго, проте великою перевагою вологого корму є те, що в ньому є більше вологи, а чимало котів у домашніх умовах п’ють недостатньо води. Тож вологий корм може допомогти котам уникнути зневоднення, особливо в жарку погоду.

Які додаткові складники можуть бути в котячому кормі

На кормі для котів можуть бути вказані додаткові характеристики чи інгредієнти. Розглянемо кожен із них.

Корм з високим вмістом білка. Усі корми для котів повинні мати високий вміст білка, що відповідає харчовим потребам котів та кішок. Тож, якщо ви бачите, що якийсь корм має напис «високий вміст білка», перевірте етикетку. Вірогідно, що інший корм, який не має такого напису, а відповідно є дешевшим, так само буде мати такий самий або майже такий самий вміст білка. І цього вмісту білка у кормі буде цілком достатньо для вашого кота.

Корм з високим вмістом клітковини. З одного боку, клітковина може полегшити стан котів, які страждають на запори, а з іншого боку, якщо у вашого кота немає проблем із туалетом, корм з високим вмістом клітковини може призвести до того, що кіт більше часу проводитиме у котячому лотку. Тож якщо у вашого кота немає проблем з травленням, корм з високим вмістом клітковини не є обов’язковим.

Беззерновий корм для котів. Це корм, який не містить традиційних пшениці чи кукурудзи, що додаються до корму. Як вуглеводи використовуються картопля, соя чи інше джерело вуглеводів. Тобто беззерновий не означає безвуглеводний. Проте це зараз один із трендів, адже реальна алергія на зерно чи непереносимість глютену у котів зустрічається надзвичайно рідко. Тож не обов’язково купувати беззерновий корм, адже вашій киці підійде і звичайний корм. Винятком є лише онкохворі коти та киці – для них потрібен безвуглеводний корм, але не беззерновий, тому що беззерновий містить вуглеводи, наприклад, картоплю.

Що робити, якщо ви не знаєте, який корм для котів вибрати і як дозувати корм для свого домашнього улюбленця?

Найкраще звернутися до ветеринара, якому ви довіряєте. Він допоможе вам не лише підібрати корм для котів у різних цінових діапазонах, а й правильно визначити, скільки корму потребує ваша улюблена киця чи улюблений котик протягом доби. Також ветеринар може надати рекомендації, як заохотити кицю більше пити води, якщо ви вирішите купувати сухий корм для котів.

Новини України